Helsingin Urheiluvälinehuolto
 
Viikon tarjous

Helsingin Urheiluvälinehuolto Oy Verkkokauppa > Altamira LTD Team Edition Frameset

Altamira LTD Team Edition Frameset

Altamira LTD Team Edition Frameset 

  Hinta: 1690.00 € 2312.90 €
Koko: XL (58cm)
195,83€/kk 12kk
Lue lisää...




 

Ilmainen toimitus myös tällä tuotteella!

SPECIFICATION DESCRIPTION
SIZES L/XL (58cm)
COLOR(S)Team Geox-TMC graphics
MAIN FRAME D6 high modulus carbon w/ high compaction molding system, integrated head tube w/ 1 1/2" lower, oversized PIIS BB-86 shell, double water bottle mounts
REAR TRIANGLED6 high modulus carbon thin seat stays, oversized chainstays, carbon dropout w/ replaceable hanger
FORKFC-330 carbon monocoque w/ tapered carbon steerer & carbon dropout
BOTTOM BRACKETRotor Press-Fit BB86/30 sealed cartridge bearing
WEIGHT6.60 / 14.50

GEOMETRY
SIZES(44cm)S/M(47cm)M(50cm)M/L(53cm)L(55cm)L/XL(58cm)
SEAT TUBE, CENTER TO TOP444750535558
SIZE, CENTER TO CENTER404346495153
EFFECTIVE SEAT TUBE LENGTH515354565859
EFFECTIVE TOP TUBE LENGTH51.55354.55657.559
REACH36.3136.9737.0437.9238.8539.73
STACK51.6852.8153.9556.0457.9660.07
FORK OFFSET4.54.54.54.54.54.5
HEAD TUBE ANGLE (DEG)7272.57373.573.574
SEAT TUBE ANGLE7574.573.573.573.573.5
CHAINSTAY40.540.540.540.540.540.5
WHEELBASE97.1397.6597.5698.56100.06100.99
HEAD TUBE LENGTH121314161820
BOTTOM BRACKET HEIGHT26.526.526.526.526.526.5
BOTTOM BRACKET DROP6.96.96.96.96.96.9
STAND OVER HEIGHT72.1774.1476.0478.2880.0882.14
CRANK LENGTH170170172.5172.5175175
STEM LENGTH91011121213
HANDLEBAR WIDTH404042424444

Altamira LTD Team Edition Frameset

   Ostoskori

Ostoskorisi on tyhjä
















© Helsingin Urheiluvälinehuolto Oy